Adil Kullanım Kotası’nda önemli gelişme

1 dakikada okuyabilirsiniz.
Adil Kullanım Kotası'nın alt limiti 3 Mbps'den 5 Mbps'e çıkabilir.
Adil Kullanım Kotası’nın alt limiti 3 Mbps’den 5 Mbps’e çıkabilir.

İnternet kullanıcılarının en büyük sorunları arasında Adil Kullanım Kotası yer alıyor. Bildiğimiz üzere limitsiz internet paketi satın aldığınızda bile bir kullanım sınırı oluyor. Örneğin aylık 50 GB’ın üzerinde veri kullandığınızda, 25 Mbps olan internet hızınız 3 Mbps’e düşüyor ve yeni dönem gelene kadar bu hızda devam etmeniz gerekiyor.

  • AKK: Şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır. Adil kullanım kotası kısaca “kotasız” denen bağlantıların kotasıdır.

İşte milyonlarca insanın beklediği düzenlemeye ilişkin BTK Başkanı Dr. Ömer Faruk Sayan’dan önemli bir açıklama geldi. Sayan, tüketicilerin taleplerini dikkate aldıklarını ve bu noktada çalışmaların sona ermek üzere olduğunun müjdesini verdi.

 

Bu gelişme, 3 Mbps olan alt sınırın 5 Mbps’e çıkarılması olarak yorumlanıyor. Fakat net bir şey söylemek için henüz erken. Adil Kullanım Kotası’nın bir nebze olsun düzeltilmesi için bir sürede daha beklememiz gerekiyor.

Paylaş

Reklam Alanı

Bir yorum bırakın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.